• Мостовете в Тондо са ничия земя, именно затова там се водят най-жестоките битки между воюващите банди.
  • Членове бандата на Ти Би Ес. Били (вдясно) е един от актьорите във филма на Джим Либиран. След участието си във филма създава малко звукозаписно студио в Тондо за членовете на бандата.
  • Затворник в спортния клуб на затвора Булакан, създаден от бандата Спутник.
  • Килия в пренаселения затвор Булакан, в който пребиват около 2400 затворници, при капцитет 800 места.
  • Бучой позира на улицата със съседа си. Той е един от първите рапъри в Тондо, отворил вратите на студиото си за членовете на всички банди, но при едно условие – никаква война, само музика.
  • Младеж седи на стълбите в затвора Булакан. Повечето от задържаните са обвинени в търговия с наркотици, отвличане срещу откуп или убийство.
  • Член на Спутник показва татуировките си. 39 годишния гангстер е прекарал последните 19 години в затвора.
  • Най-малкият член на бандата Ти Би Ес.
  • Татуировките на гърба на този мъж разказват живоът на един гангстер
  • Момче при фризьор в Тондо. Приемането в редовете на бандата започва на 8-9 годишна възраст.
  • Мъж се къпе пред дома си в Тондо, където в повечето къщи няма течаща вода.
  • Последната незастроена земя в Тондо – изоставена фабрика на Проктър и Гембъл, оставила стотици хора без работа.
Мина-Анхела Игнатова

В миналото Тондо е кралство, известно като земя на поети и бунтовници. Днес това е едно от най-опасните, бедни и гъсто населени места в столицата на Филипините, Манила, което се слави с жестоките си улични банди. Те се формират през 50-те, по време на масовото преселване от селските райони, когато Тондо е най-евтиното място в града. Днес повечето гангстери не знаят почти нищо за произхода на бандите, но много от тях са популярни в цялата страна. Една от най-мощните групировки ''Спутник'', е кръстена на съветската совалка. Тя има най-много представители в затворите, където управлява чрез строга вътрешна организация.   В Тондо най-популярна сред младежите е Ти Би Ес. Най-малките членове на бандата са 8-9 годишни деца.

Отидох в Манила за да се срещна с тези невръстни гангстери, по покана на роденият в Тондо журналист Джим Либиран, който току що бе заснел първият с пълнометражен филм Tribu. Знаехме, че зад насилието се крие и нещо друго. Това бяха уличните поети. За да провокират противника, гангстерите често измислят свои хип-хоп парчета, а понякога забравяйки за враждата и насилето, просто рапират за мечтите си и животът в гетото. Филмът не само предизвика временно ''спиране на огъня'' в ганстерската война, но и превърна някой от членовете на бандите в местни хип-хоп звезди.

Мина Анхела Игнатова е фотограф, журналист и режисьор. Родена е в Хавана през 1975г., учи литература в София, а през 1997г. заминава за Париж, където завършва История на изкуството в Сорбоната. От 2003г. е фотограф на свободна практика, нейни репортажи и модни сесии са публикувани в  Harper’s Bazaar, De l’air,  Elle, L’Europeo, Blast, Егоист, Едно и други водещи списания. В същото време работи за немско-френския телевизионен канал ARTE. В продължение на няколко години снима зад кулисите на Седмицата на модата в Париж.